1.8 C
New York
Wednesday, December 6, 2023

Buy now

“Lista serbe s’dallon nga terrorizmi” – Matoshi: KQZ-ja ta ç’regjistrojë menjëherë

Ai tutje ka thënë se Qeveria e Kosovës duhet ta shpallë organizatë të paligjshme Listën Serbe, përmes dy rrugëve, e para sipas tij është përmes gjykate dhe tjetra përmes KQZ-së.

Matoshi tutje tha që KQZ-ja duhet ta ç’regjistrojnë Listen Serbe.

“Vuçiq ose të distancohet nga terrorizmi ose të shpallet shtet i dështuar”, tha Matoshi.

Matoshi tha që pret akte dhe turbulenca ende sepse sipas tij puna ende nuk është kryer. Ai tutje tha që Qeveria e Kosovës duhet të merret aktivisht me situatrën në veri.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit