11.3 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Leverkuseni vazhdon fantazinë, fiton me rikthim në lojën shtesë

- Advertisement -

Bayer Leverkuseni ka arritur që ta mposht krejt në fund Hoffenheimin me rezultat 2-1.

Ndonëse mysafirët e mbyllën pjesën e parë në epërsi prej 0-1 falë golit të Beier në minutën e 33-të, vendasit u kthyen në lojë në minutat e fundit.

Gola më nuk pati deri në minutën e 88-të të ndeshjes, ku Andrich barazoi shifrat në 1-1, ndërsa vetëm tre minuta më votë Schick ia dha epërsinë Leverkusenit.

Ekipi i Xabi Alonsos po vazhdon formën e mirë në këtë sezon, ku deri më tani nuk kanë asnjë humbje të regjistruar.

Aktualisht, Leverkuseni gjendet në pozitën e parë me 73 pikë, 13 më shumë se Bayerni që është në vendin e dytë dhe 17 më shumë se Stuttgarti që është në të tretin.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit