28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Letra e Gërvallës, Yll Hoxha: Presidentja i dha shuplakë qeverisë

- Advertisement -

Analisti Ylli Hoxha, ka thënë se reagimi i presidentës, Vjosa Osmani, për letrën e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, dërguar Këshillit të Evropës (KiE), është skandaloz.

“Skandaloz për shumicën sepse reflekton njëfarë përpjekje, këndej kërkon besim nga bashkësia ndërkombëtare, këndej vjen një shuplakë nga presidentja e cila është një lloj garantuese e procesit”, ka thënë Hoxha.

“Dilema e parë ishte që letra e dërguar nga zonaj Gërvalla vjen vetëm një ditë pas 17 majit, po të ishte projekt më serioz duhej të vinte disa ditë më para 17 majit në mënyrë që të trajtohet kjo objective që Qeveria e ka vendosur të jetë synimi i saj për anëtarësim në Këshill të Evropës”, ka thënë tutje Hoxha në RTV Dukagjini.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit