25.6 C
New York
Wednesday, October 4, 2023

Buy now

Lekaj–Nagavcit: Ministre, nga ju nuk kemi parë reformë, ndryshim e përmirësim të sistemit arsimor

Pal Lekaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se nga Ministrja aktuale e Arsimit, Arbërie Nagavci, nuk është parë ndryshim apo përmirësim i sistemin arsimor.

Ai e pyeti Nagavci se çfarë duhet të ndodh që ajo të jap dorëheqje.

“Ministre, nga ju kemi parë gjithçka, por nuk kemi parë nga ju nuk kemi parë reformë, ndryshim e përmirësim të sistemin arsimor. Ministre, pyetja ime për ju është se sa duroni ju, në kuptimin parimor dhe moral, që të jepni dorëheqje”, u shpreh tutja ai.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit