-0.4 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Latifi: Dyshoj që Asociacioni siguron lojalitet të serbëve ndaj Republikës së Kosovës

Analisti Blerim Latifi dyshon se Asociacioni do të sigurojë besnikërinë e komunitetit serb ndaj Kosovës.

Ai tha se është esenciale të sigurohet lojaliteti e besnikëria ndaj shtetit të Kosovës.

“A është e mundur që kosova përmes Asociacionit të komunave me shumicë serbe në fund me garantu lojalitetin apo besnikërinë e pakicave serbe ndaj shtetit të Kosovës, a na siguron ky Asociacion besnikërinë kjo është pyetja e madhe”.

“Nëse na siguron besnikërinë, lojalitetin e pakicës. Nëse ky Asociacion nuk e prodhon një rezultat të tillë, ky komunitet i cili po dallohet prej komuniteteve tjera që janë pakicë sepse po e merr një status të veçantë, si kundërshpërblim a e pranon një lloj lojaliteti-besnikërie ndaj shtetit të Kosovës. Unë dyshoj që ky Asociacion ka me siguru këtë gjë e cila është esenciale edhe për neve si komunitet shumicë dhe shtetin e Kosovës”, tha Latifi në Pressing.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit