20.1 C
New York
Saturday, June 3, 2023

Buy now

Largohen flamujt serbë nga objekti i Komunës së Zveçanit, vendoset flamuri i Kosovës

Flamuri i Republikës së Kosovës është vendosur para pak minutash në objektin e Komunës së Zveçanit.

Objekti i Komunës së Zveçanit dhe komunave tjera veriore, janë duke u ruajtur nga Policia e Kosovës, pas tensioneve të djeshme.

Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, ka arritur të futet dje në objektin e komunës, vetëm pas asistimit të Policisë së Kosovës.

VIDEO: T7

Ndryshe, tensionet në veri të vendit u rritën pas betimit të kryetarëve të rinj, të cilët dje duhej ta fillonin punën në objektet përkatëse komunale.

Policia përdori gaz lotsjellës dhe shok-bomba për të shpërndarë disa qytetarë serbë që u mblodhën para ndërtesave komunale në veri të Kosovës, në përpjekje për të penguar hyrjen e kryetarëve të rinj shqiptarë në zyrat e tyre. Ata arritën të futen në zyret e tyre, me asistimin e Policisë.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit