10.5 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Laporta thotë se e ardhmja e Xavit do varet nga si përfundon sezoni

- Advertisement -

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, ka pohuar sërish se dëshiron që Xavi Hernandez të qëndrojë si trajner sezonin e ardhshëm, pavarësisht se ky i fundit njoftoi se do të largohej në fund të sezonit.

Xavi ka qenë i vendosur që vendimi i tij nuk ka ndryshuar, por shpesh ka përfshirë shprehjen ‘deri tani’.

Ka pasur zëra se ai mund të ndryshojë mendje, pavarësisht se trajneri pohoi se ishte një vendim që kishte marrë në dhjetor.

Gjatë një interviste me Mundo Deportivo, Laporta shpjegoi se ai ia kishte bërë të qartë dëshirat e tij Xavit.

“Po, po, po, po, ai tashmë e di, por e vëren. Do të doja që ai të vazhdonte, por tashmë i thashë në atë kohë, kur ai tha për presionin, se këtu jemi gjithmonë nën presion me përvojën që keni… E pyeta nëse kishte ndonjë mënyrë që të ndryshonte mendje, por e pashë duke u përballur me një presion të pakapërcyeshëm që mund të shihej në fytyrën e tij, kështu që i thashë të qetësohej nëse e shihte kështu”, u shpreh Laporta.

“Ai vazhdon të thotë se në fund të sezonit do të largohej siç kemi rënë dakord, por do të shohim. Le të mos e bëjmë këtë presion mbi veten sepse për momentin të qenit me këtë formulë funksionon. Prandaj, ne ende mund të themi jo, jo, jo dhe…”.

Ai theksoi më tej se ata nuk kanë folur me asnjë trajner, përfshirë edhe Luis Enrique, edhe pse ai ishte një trajner që i pëlqente.

Laporta u pyet gjithashtu nëse do t’i kërkonte Xavi të thoshte në fund të sezonit.

“Varësisht se si shkon sezoni, ai e di. Dhe ai ka motivimin që dëshiron të fitojë për ta përfunduar këtë fazë me lavdi, ose për të menduar për të ose për të vazhduar”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit