28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Lajçak takon Mike Carpenter, asistent special i presidentit Biden dhe drejtor për Evropë në NSC

- Advertisement -

I dërguari special i BE-së për dialogun Miroslav Lajçak, ka diskutuar zhvillimet në Ballkanin Perëndimor me drejtorin e Këshillit të Sigurisë Kombëtare të SHBA-së për Evropën, Miker Carpenter, i cili është edhe Asistent Special i Presidentit Biden.

Lajçak tha se ky takim është konfirmim i partneritetit të shkëlqyer mes BE-së dhe SHBA-së.

“I gëzuar që pata mundësinë të diskutoja zhvillimet në Ballkanin Perëndimor dhe më gjerë me Drejtorin e Këshillit të Sigurisë Kombëtare(NSC) të SHBA-së për Evropën për Evropën Miker Carpenter. Një tjetër konfirmim i partneritetit tonë të shkëlqyer BE-SHBA.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit