1.8 C
New York
Wednesday, December 6, 2023

Buy now

Ky frut rrit dëshirën seksuale

Vajza a keni menduar ndonjëherë se problemet tuaja në jetën seksuale mund t’i kuroj thjesht një frut të cilin e keni në shtëpi?!

Epo studiuesit ju japin një lajm të mirë dhe ju bëjnë me dije se konsumi i mollës rrit dëshirën seksuale dhe ndihmon në arritjen e orgazmës. Kërkuesit morën në shqyrtim 731 gra mes moshës 18 dhe 43 vjeçe dhe dolën në përfundimin se femrat që konsumonin më shumë mollë kishin një jetë seksuale shumë herë më të mirë se ato të cilat konsumonin më pak.

Sipas studiuesve kjo shpjegohet me faktin se molla mbanë pushtetin e rritjes së epshit natyral, pasi përmban phloridzin flavonoide të cilat kanë aftësinë të imitojnë hormonin seksual të femrave. Gjithashtu përmban antioksidantë dhe kimikate të quajtura Polyphenols, që ndihmojnë ne rritjen e fluksit të gjakut në vaginë, duke e bërë më të lehtë arritjen e orgazmës.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit