21.4 C
New York
Wednesday, October 4, 2023

Buy now

Ky është tipi i gruas me të cilën burrat dashurohen

Ka një tip gruaje që i bën të gjithë njerëzit të bien në dashuri me të.

E vendosur, e pavarur, me një respekt të madh për veten, inteligjente dhe karakter të fortë, kjo është mënyra në të cilën gratë ndikojnë tek burrat sot, sipas studimit nga Universiteti Bradley në Illinois.

Sipas këtij studimi, bazuar në 35 mijë burra nga 57 vende në botë, një karakter i fortë do t’u jepte shumë grave një pushtet të madh të tërheqjes seksuale, pasi që projektohet një imazh i komandimit.

Për më tepër, ato janë gra me një personalitet interesant dhe të respektueshëm, që me siguri tërheq vëmendjen.

Por … si janë saktësisht këto gra?

Karakteristikat e këtij lloji të grave janë: karakter i fortë, një respekt i madh për veten e tyre, nuk e ulin vigjilencën ndaj askujt dhe asgjëje, dinë se çfarë ata duan, nuk e vrasin mendjen për atë që mendojnë të tjerë dhe janë shumë të forta.

Për më tepër, gjithmonë ka qenë e ditur se burrat bien në dashuri me këtë lloj gruaje, sepse këto gra gjithmonë do të kenë diçka për të fshehur dhe se prekja misterioze i tërheq shumë.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit