18 C
New York
Sunday, June 16, 2024

Buy now

Ky është futbollisti suedez që bë murg budist

- Advertisement -

Futbollisti suedez, Kevin Lindin ka përfunduar karrierën në futboll në moshë të re.

Mesfushori detyrua të tërhiqej nga futbolli në vitin 2021 për shkak të lëndimeve.

Kështu, suedezi udhëtoi për në Dubai, filloi meditimin dhe jogën dhe u bë një murg budist.

Në moshën 18-vjeçare ai iu bashkua akademisë së Bolonjës dhe garoi në divizionet më të vogla italiane, me Paniese dhe Pisa, me të cilat festoi edhe kampionatin e Serie C.

Ish-futbollisti i ri këshillon pothuajse 11.000 ndjekësit e tij në Instagram që të mos u bëjnë përshtypje paratë, diplomat dhe titujt, por në vend të këtyre të meditojnë dhe të marrin nën kontroll shëndetin e tyre fizik.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit