13.3 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Kuvendi i Prishtinës anulon vendimin për këmbimin e pronave në Badovc

Pa prezencën e pushtetit, me 27 vota ‘për’ Kuvendi Komunal i Prishtines ka anuluar vendimi për këmbimin pronave private në Badovc.

Para vendimit, Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama bashkë me varësit e tij lëshoi sallën e Kuvendit Komunal në Prishtinë.

Aty ishte duke u mbajtur seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga PDK dhe partia opozitare VV për anulim të vendimit të datës 21 dhjetor 2023 për këmbim të pronave në zonën e mbrojtur në Badovc me prona në lagjen ‘Prishtina e Re.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit