1.1 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Kush fitoi e kush humbi sonte në Champions?

Sonte u zhvilluan tetë ndeshjet mjaft interesante për adhuruesit e futbollit në Champions League.

21 gola u shënuan gjithsejt nga këto ndeshje.

Në grupin E u zhvilluan dy lojë, ajo në mes të Atletico Madridit dhe Celticut.

6 me 0 përfundoi ky takim në favor të spanjollëve.

Fitore shënoi edhe Lazio, me rezultat minimal 1:0 kundër Feyenoordit.

Grupi E

Në grupin F, Borussia Dormund fitoi 2:0 përballë Newcastle.

Ndërkaq ndeshja kryesore e mbrëmjes i takoi Milanit, që e mposhti me rezultat 2:1 Paris Saint Germainin.

Grupi F

Ylli i Kuq i Beogradit (Cërvena Zvezda) u mposht si vendas nga Leipzig me rezultat 1:2.

Në ndeshjen tjetër të grupit G, Manchester City i mposhti bindshëm, 3:0 zviceranët e Young Boys.

Grupi G

Derisa ekipi ku luan futbollisti nga Kosova Arbnor Muja, Royal Antwerpen, u mposht me rezultat 2:0 nga Porto.

Befasia e natës së sontme, erdhi në Grupin H, ku Barcelona humbi minimalisht 1:0 kundër Shakhtar Donetsk.

Grupi H

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit