9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

“Kush do të bëhet milioner?” Pjesëmarrësi telefonon gruan e tij për ndihmë, por i përgjigjet një burrë

- Advertisement -

Një episod i “Kush dëshiron të bëhet milioner?” i la shikuesit duke “kruar kokat”. Konkurrenti JP Hogan telefonoi gruan e tij për ndihmë, vetëm për t’u përshëndetur nga një zë mashkullor në anën tjetër të linjës. Teksa prezantuesi Jeremy Clarkson shfrytëzoi rastin për të tallur me kthesën e papritur, fansat e emisionit kanë spekuluar për natyrën e vërtetë të incidentit.

JP Hogan, mësues i shkencës, e gjeti veten përballë një pyetjeje veçanërisht sfiduese gjatë paraqitjes së tij në emisionin e njohur televiziv. Detyra e tij ishte të identifikonte se cila ditë përbënte fundjavën në Gjermani, duke e lënë Hoganin për momentin në mëdyshje, pavarësisht përpjekjeve të tij më të mira. Me 16,000 £ në lojë, ai zgjodhi të përdorte linjën e tij të shpëtimit “telefono mikun”, duke iu drejtuar gruas së tij, Elizabeth, për ndihmë.

Megjithatë, ajo që pasoi ishte gjithçka tjetër veçse e zakonshme. Në vend që të dëgjonte zërin e gruas së tij në anën tjetër të linjës, Hogan u ndesh me praninë e papritur të një folësi mashkull.

Prezantuesi Jeremy Clarkson nuk humbi kohë duke përfituar nga momenti, duke ngacmuar Hoganin për kthesën misterioze të ngjarjeve. Teksa publiku dhe konkurrenti prisnin me ankth sqarimin, situata mori një kthesë befasuese kur më në fund Elizabeth u përgjigj, duke zbuluar në mënyrë të pafajshme se ishte e shoqëruar nga dikush tjetër në atë kohë.

Mediat sociale u mbushën me spekulime pas episodit, me shikuesit që menduan për identitetin e zërit mashkullor dhe rrethanat rreth thirrjes. Teksa disa kishin idenë e një afere të supozuar, të tjerë u zhytën më thellë, duke propozuar shpjegime më të pafajshme për ndërprerjen e papritur.

Një teori mbizotëruese sugjeroi se zëri mashkullor mund të ketë qenë një mesazh i automatizuar që kur Elizabeth la të kuptohet prania e stafit të emisionit që mbikëqyrte thirrjen e saj për të parandaluar mashtrimin.

Pavarësisht nga shpërqendrimi momental, JP Hogan arriti të ruante qetësinë e tij dhe në fund u largua nga emisioni me një shumë mbresëlënëse prej 64,000 funtesh.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit