1.1 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Kusari-Lila për draftin e Asociacionit: Sipas informatave – pala kosovare e ka pranuar nënshkrimin, ajo serbe e ka refuzuar

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka deklaruar se gjatë kësaj jave do të ketë dy seanca, me ç’rast në rend dite do të jetë edhe raportimi i kryeministrit Albin Kurti, për takimin në Bruksel.

Kusari-Lila foli edhe për draftin e propozuar nga plani franko-gjerman për Asociacionin, për çka tha se sipas informatave – pala kosovare e ka pruar nënshkrimin, pala serbe ka refuzuar.

“Ne si GP jemi të informuar për përmbajtjen e draftit të parë dhe siç e dini nuk kemi diçka të finalizuar dhe e dini se nuk ka pasur nënshkrim. Sipas informatave, pala kosovare ka pruar nënshkrimin por pala serbe ka refuzuar”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit