16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Kusari këshillon PDK-në të votojë ligjin për IVF-në: Është thelbësorë për gra dhe burra që dëshirojnë të krijojnë familje

- Advertisement -

Juristja e medias, Flutura Kusari, ka mirëpritur vendimin e Partisë Demokratike të Kosovës për të votuar marrëveshjet ndërkombëtare.

Në këtë kontekst, Kusari ka thënë se do të ishte “e jashtëzakonshmë” nëse e njëjta parti do të votonte Projektligjin për shëndetin riprodhues (IVF).

Postimi i plotë:

Bravo PDK-së që ka vendosë me i votu marrëveshjet ndërkombëtare.

Kish me qenë e jashtëzakonshme me bo pahiri PDK me vendosë me e votu ligjin për IVF-në.

Secila e secili në Kosovë e kish ditë që një prej ligjeve më të rëndësishme në historinë e Kosovës për gra ish aprovu falë PDK-së.

Ju lutem, a është ndonjë grua në PDK që lobon për votimin e projektligjit për IVF? Është thelbësorë për gra dhe burra që dëshirojnë të krijojnë familje.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit