22.7 C
New York
Monday, May 20, 2024

Buy now

Kurti u takua me liderin e opozitës në Irlandën Veriore, socialdemokratin Matthew O’Toole

- Advertisement -

Qëndrimi i Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në Belfast, vijoi me takimin e radhës me spektrin politik në vend, e kësaj here me liderin e opozitës në Irlandën Veriore, socialdemokratin Matthew O’Toole.

 

Ata diskutuan mbi vlerat dhe parimet e përbashkëta demokratike që i ndajnë si liderë nga parti simotra socialdemokrate. Më tej, u trajtua edhe rëndësia e mësimit nga e kaluara, në kontekstin e historisë dhe përjetimeve të vendeve tona. U përmend dhe rreziku që paraqet keqpërdorimi i medieve sociale në nxitjen e konflikteve, mosdurimin dhe mospajtime etnike.

 

Duke shprehur mirënjohje për mikpritjen dhe takimin e zhvilluar, kryeministri Kurti e falënderoi z. O’Toole për bisedën dhe pikëpamjet e shkëmbyera.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit