24.2 C
New York
Sunday, June 23, 2024

Buy now

Kurti takon Tërstenën: Kampion olimpik, njëri nga sportistët më të mëdhenj shqiptar

- Advertisement -

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, ka takuar Shaban Tërstenën, një nga sportistët më të mëdhenj shqiptar të të gjitha kohërave.

Në shkrimin e tij, Kurti e ka vlerësuar lartë figurën e sportistit Tërstena.

Kurti tha se nga Tërstena sportistët e rinj mund të mësojnë shumë.

“Mban një rekord mbresëlënës të fitoreve. Nga gjithsej 741 duele, në mbi 96% prej tyre doli fitimtar.

Gjeneratat më të vjetra e njohin mirë dhe e mbajnë në mend për stilin e tij të njohur “Kobra”. Ndërsa sportistët e rinj kanë shumë se çka të mësojnë nga rruga e kampionit olimpik, siç edhe e ka titulluar librin e tij monografik” – ka shkruar Kurti.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit