-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Kurti pret sot në takim “FIT-in”

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, sot do të pres në takim pjesëtarët e Njësisë Speciale Intervenuese.

Burime brenda policisë bëjnë me dije se takimi pritet të mbahet në orën 16:00, raportojnë mediat .

Gjatë këtij takimi pritet të diskutohen kërkesat e tyre pas protestës.

Pjestarët e NJSI-së, protestuan më 1 nëntor para ndërtesës së Qeverisë.

Ata kërkuan ndryshim të kategorizimit të vendeve të punës dhe shtesa më të mëdha të rrezikshmërisë.

Njësia më elitare e policisë pati paralajmëruar edhe një protestë më 7 nëntor, por e cila u pezullua pasi Kurti, pati premtuar për t’i pritur në takim.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit