13.2 C
New York
Thursday, February 29, 2024

Buy now

Kurti në panel me Vuçiqin në Davos, u fol për sigurinë gjeopolitike të rajonit

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka marrë pjesë në një panel në Forumin Ekonomik Botëror që po mbahet në Davos të Zvicrës.

Kurti tha se në këtë panel u fol për dialogun e diplomacisë së Ballkanit Perëndimor bashkë me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen dhe liderë të tjerë të rajonit.

“Siguria gjeopolitike e rajonit tonë është thelbësore për sigurinë evropiane, prandaj tema është e një rëndësie të madhe”, tha Kurti.

Në fotografitë e publikuara nga Kurti, shihet se pjesë e këtij paneli ishte edhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit