29.8 C
New York
Wednesday, June 19, 2024

Buy now

Kurti: Me Vuçiqin s’kam përdorur asnjë fjalë që s’është e përshtatshme, e njëjta s’mund të thuhet për të

- Advertisement -

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka treguar diçka për diskutimet me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

I pyetur se si ka qenë komunikimi ndërmjet tyre, Kurti tha se nuk ka përdorur ndonjë fjalë që s’është e përshtatshme edhe për fëmijët dhe shtoi se kjo nuk mund të thuhet për palën tjetër.

“Po u bënë shumë aso tryezash më. Në ato takime që i kemi zhvilluar unë kam respektuar gjithmonë rregullat e negociatave. Gjuha e dialogimit është anglishtja dhe gjatë këtyre tri viteve me këso takimesh, nuk mund të gjeni asnjë moment të vetëm ku unë kam përdorurur ndonjë fjalë që nuk është e përshtatshme edhe për fëmijët, e që nuk mund të thuhet për fjalën tjetër”, tha ai mbrëmë në një intervistë për A2CNN.

Kurti tha se Vuçiqi me ndërkombëtarët është tjetër dhe prandaj, sipas tij, ata “janë sjellur butë me të”.

“Besoj që ajo çfarë thotë publikisht dhe ajo çfarë ka deklaruar nuk janë të ndryshme, mirëpo ajo çfarë u thotë ndërkombëtarëve në takimet ndaras me ta duket që ata e shohin një Vuçiq tjetër, dhe prandaj janë sjellur edhe më butë me të”, tha Kurti.

Kryeministri i Kosovës tha se “nuk ka veç një Vuçiq”.

“Një është kundër Kosovës, që është më i vërteti”, tha ai

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit