33 C
New York
Thursday, June 20, 2024

Buy now

Kurti kujton Nënën Pashkë: Guri i pushon rëndë në Mejë, sa dhembja e saj

- Advertisement -

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar në përvjetorin e vdekjes së saj, Nënën Pashkë.

Kurti ka thënë se bijtë e saj, Gjovali dhe Milani bashkë më 374 civilë shqiptarë të paarmatosur dhe të pafajshëm u vranë dhe u zhdukën nga forcat e armatosura të Serbisë më 27 prill 1999.

“Bijtë e saj, Gjovalin dhe Milan Markaj, bashkë më 374 civilë shqiptarë të paarmatosur dhe të pafajshëm u rrëmbyen, u vranë dhe u zhdukën nga forcat e armatosura të Serbisë më 27 prill 1999, në masakrën e Mejës dhe Korenicës. Deri në vitin 2003 ishin të zhdukur. Ata u gjetën në varrezën masive në Batajnicë të Serbisë“, ka shkruar ai në Facebook.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit