10.1 C
New York
Saturday, December 2, 2023

Buy now

Kurti iu kërkon më shumë angazhim aktivistëve të partisë: Ka tendencë për grupacione

Kryeministri Albin Kurti në një mbledhje me pikat e Lëvizjes Vetëvendosje tha se në disa qarqe në partinë e tij ka tendenca për t’u krijuar “grupe” dhe “grupacione”.

Kurti tha se “këto grupacione duhet të tejkalohen”.

“Për secilin e secilin nga ne këtu, ashtu siç ka edhe njerëz që e mbështesin, ka edhe njerëz që e mbështesin, ka edhe njerëz që e kritikojnë. Ka edhe tendenca për t’u krijuar grupe, grupacione në mbështetje të një kandidature të mundshme, apo në mbështetje të dikujt tjetër. Por për sa kohë që na bashkon Lëvizja dhe ideali ynë kombëtar e shoqëror, këto grupacione duhet të tejkalohen”, tha Kurti

Ai foli me theks të veçantë për zgjedhjet e ardhshme lokale, pasi nga të fundit LVV-ja nuk doli mirë. “Ne kemi fituar zgjedhjet më 6 tetor 2019, kemi fituar përsëri me 50.2% të votave më 14 shkurt2021, e me siguri do të fitojmë edhe zgjedhjet e tjera më së voni në vitin 2025”.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=733161065516813&id=100064687781495&mibextid=Nif5oz

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit