16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Kurti flet për zgjedhjet: Këto tre vite në qeverisje na kanë shtuar vullnetin për të arritur edhe më shumë

- Advertisement -

Kryeministri Albin Kurti, dje në Këshillin e Përgjithshëm të Lëvizje Vetëvendosje foli edhe për zgjedhjet siç thotë kjo parti që po afrojnë.

Ai tha se këto tri vite në qeverisje i kanë shtuar vullnetin për të arritur edhe më shumë.

“Sfidat që kemi përpara janë të shumta ndërkaq rreziqet që na kërcënojnë janë të mëdha, por e madhe është edhe forca jonë dhe e gjerë është mbështetja e qytetarëve tanë të cilët janë të bashkuar më shumë se kurrë për punën tonë të drejtë. Prandaj edhe nuk ka arsye pse të mos i arrijmë synimet tona”, tha Kurti.

Ai tutje tha se mbështetja qytetare është burim i pashtershëm shprese për të.

“Mbështetja e madhe qytetare është burim i pashtershëm shprese dhe energjie për mua si Kryeministër. Është motori që më shtynë mua dhe qeverisë drejt ndërtimit të shtetit që duam dhe meritojmë. Orët e ditës e ditët e javës mundohem t’i shtoj e zgjas për t’ua kthyer me punë besimin dhe mbështetjen e dhënë ndaj qeverisë”, tha Kurti.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit