25.6 C
New York
Wednesday, October 4, 2023

Buy now

Kurti: 22 vetura do t’u shpërndahen komunave për vizitat në shtëpi për kujdes ndaj nënave dhe fëmijëve

Kryeministri  i Kosovës, Albin Kurti ka njoftuar se 22 vetura të reja do t’u shpërndahen komunave për t’i realizuar e shpeshtuar vizitat mjekësore në shtëpi për kujdesin ndaj nënave dhe fëmijëve deri në moshën 3-vjeçare.

Kurti ka thënë se Ministria e Shëndetësisë ka planifikuar dërgimin e këtyre veturave për t’u shërbyer nënave e fëmijëve edhe në zonat e thella rurale.

22 vetura të reja do t’u shpërndahen komunave për t’i realizuar e shpeshtuar vizitat mjekësore në shtëpi për kujdesin ndaj nënave dhe fëmijëve deri në moshën 3 vjeçare. Ministria e Shëndetësisë e ka planifikuar dërgimin e veturave për t’u shërbyer nënave e fëmijëve edhe në zonat e thella rurale”, ka shkruar Kurti në “Facebook”, derisa ka bashkangjitur edhe një video.

22 vetura të reja do t'u shpërndahen komunave për t'i realizuar e shpeshtuar vizitat mjekësore në shtëpi për kujdesin ndaj nënave dhe fëmijëve deri në moshën 3 vjeçare.Ministria e Shëndetësisë e ka planifikuar dërgimin e veturave për t'u shërbyer nënave e fëmijëve edhe në zonat e thella rurale.

Posted by Albin Kurti on Friday, September 15, 2023

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit