10.5 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Kryeshefi i KOSTT-it: Në kohë rekorde do të kthehet furnizimi me energji elektrike për zonat që kanë mbetur pa furnizim

- Advertisement -

Kryeshefi i KOSTT, Evetar Zeqiri ka njoftuar se të gjitha ekipet janë duke punuar pa ndërprerë dhe në bashkëpunim edhe me ekipet e KED-së për tëjkaluar situatën e krijuar nënstacionin Prishtina 3 pas avarisë që ndodhi dje.

“Përshkak të zjarrit të shkaktuar dje, ekipet nuk kanë mundur të intervenojnë menjeherë pa u krijuar kushtet e nevojshme”, ka shkruar ndër të tjera ai.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit