10.5 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Kryeministri belg: Moska pagoi eurodeputetët për të përhapur propagandën ruse!

- Advertisement -

Kryeministri belg, Alexander De Croo ka deklaruar se Moska kishte shkuar aq larg sa “pagoi eurodeputetët për të përhapur propagandën ruse”.

“Një akuzë që duket se konfirmon pjesërisht atë që u rindërtua nga shërbimet sekrete polake dhe mediat çeke sipas të cilave fondet ruse financuan edhe fushatat elektorale të disa eurodeputetëve”, shkruajnë mediat e huaja.

De Croo tha se kishte pasur “bashkëpunim të ngushtë” midis shërbimeve të inteligjencës belge dhe çeke për të goditur një rrjet propagandistik rus.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit