25.2 C
New York
Wednesday, July 17, 2024

Buy now

Kryeinspektori Bedri Halimi nxirret i prangosur nga Ministria e Mjedisit

- Advertisement -

Njësitë e specializuara të Policisë së Kosovës në bashkëpunim me Prokurorinë kanë vazhduar sot aksionin e filluar më 21 dhjetor të njohur si “Brezovica”.

Përpos dy rajoneve në të cilat ishin fokusuar hetimet si në Ferizaj dhe Prishtinë, policia sot ka arrestuar shtatë persona të dyshimtë në mesin e tyre dy zyrtarë të Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor.

Njëri nga të arrestuarit në këtë rast është, Kryeinspektori Bedri Halimi.

Halimi ishte përmendur edhe në vitin 2019 nga organet e hetuesisë. Ndaj kryeinspektorit të Ministrisë së Mjedisit, Bedri Halimi ishte ngritur aktakuzë për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Askohe ishte theksuar se Halimi dhe katër persona të tjerë, sipas Prokurorisë Speciale, akuzohen për lejimin e ndërtimeve pa leje në zonën e Parkut Nacional të Sharrit në Prizren.

Kurse sot nga Prokuroria Themelore e Ferizajt është bërë e ditur se janë arrestuar shtatë persona, janë bastisur 10 lokacione dhe se aksioni “Brezovica” është duke vazhduar.

Tashmë zyrtarët policorë kanë nxjerrë tw prangosur jashtë objektit të ministrisë edhe zyrtarin Bedri Halimin.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit