33 C
New York
Thursday, June 20, 2024

Buy now

Krerët e shtetit shkojnë për homazhe te varri i Demaçit dhe Rugovës

- Advertisement -

Krerët institucionalë kanë bërë nderime në shënimin e 16-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Ata kanë bërë homazhet te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe tek ai i veprimtarit Adem Demaçi.

Përveç presidentes, kryeparlamentarit dhe kryeministrit, në nderime kanë marrë pjesë edhe ministrat qeveritarë.

Ndryshe, sot bëhen 16 vjet që kur Kosova u shpall shtet i pavarur.

Shpallja e Pavarësisë së Kosovës është bërë më 17 shkurt të vitit 2008 në ora 15:39 në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit