9.9 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Krasniqi nga Belgjikë: Rritja e PDK-së në mërgatë nuk është rastësi

- Advertisement -

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi, ka bërë të ditur se dega e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) në Bruksel zgjodhi Jetlir Lluganin si kryetar të ri.

Duke theksuar “rritjen e PDK-së” në mërgatë, kreu i PDK-së e konsideroi atë si “fryt të angazhimit të përbashkët në secilin shtet ku jetojnë qytetarët”.

Krasniqi shprehu bindjen se “rritja” është “pasqyrim i mbështetjes së parezervë për njëri-tjetrin në çdo përpjekje që synon ngritjen dhe përparimin e Kosovës”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit