8.1 C
New York
Friday, April 19, 2024

Buy now

Krasniqi e LDK-së: Kurti është shndërruar në mjeshtër të gënjeshtrave

- Advertisement -

Nuk janë ndalur kritikat ndaj Qeverisë Kurti ën tre vjetorin e qeverisjes, kësaj radhe është deputetja e LDK-së, Rrezartja Krasniqi, që ka drejtuar kritika ndaj kryeministrit, Albin Kurti.

Sipas Krasniqit, Kurti “aq shumë gënjen sa që është shndërruar në mjeshtër të gënjeshtrave”.

Deputetja e LDK-së ka thënë se me gënjeshtra ishte e mbushur edhe deklarimi i Kurtit në konferencë për tre vjetorin e qeverisjes.

“Çështja e dialogut e cila para zgjedhjeve kishte thënë se është në prioritetin me numër 7-të ishte shndërruar në top prioritet të qeverisjes së tij, madje me nxitim kishte nisur takimet me Vuçiqin, duke shkelur parimet dhe premtimet e dhëna ndaj familjarëve të pagjeturve se nuk duhet të ketë dialog pa zbardhjen e fatit të tyre. Kjo nuk ndodhi, por takimet me Vuçiqin po.

Ndodhi edhe Zajednica, ajo për të cilën pati djegur institucionet dhe sulmuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës.

Jo veç kjo, por çdo gjë që për Kurtin ishte KEQ sa ishte në opozitë u bë e MIRË kur erdhi në pushtet.

Edhe nepotizmi edhe korrupsioni janë bërë të pranushme për të. Këtë e konfirmuan edhe qindra kontrata njëburimore që u dhanë gjatë kësaj përiudhe qeverisëse, prapa të cilave janë miliona euro, para këto taksapaguesve.

Me 3 vjet në drejtim të shtetit, Kosova u kthye me dekada mbrapa.

Sot Kosova ndodhet nën masa sanksionuese nga BE-ja dhe me krisje të marrëdhënieve me SHBA-në, si rezultat i mungesës së koordinimit me aleatët tanë dhe duke vepruar me mendesinë se shteti i Kosovës është projekt i përkohshëm”, ka shkruar Krasniqi.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit