28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

“Kot flasim, derisa ata vrasin”, nesër në Pejë marshohet për gruan e vrarë nga burri

- Advertisement -

Shoqëria civile e rajonit të Pejës ka njoftuar se nesër në Pejë do të marshohet për gruan që u vra sot, ndërkaq sonte do të bëhet ndezja e qirinjve.

Në njoftimin e kësaj shoqërie thuhet se marshi fillon me fillim nga ora 11:00 nga qendra e qytetit për të vazhduar tek objektet e Policisë, Gjykatës Themelore dhe Prokurorisë Themelore në Pejë.

“Për të u solidarizuar me Gjyljetën dhe të gjitha viktimat e femicidit, sonte në ora 19:30, në qendër të qytetit do të bëhet ndezja e qirinjve”.

“Ndërsa, nesër, e mërkurë, duke filluar nga ora 11:00 do të organizohet marshi paqësor me moton “Kot flasim, derisa ata vrasin”. Marshi fillon nga qendra e qytetit për të vazhduar tek objektet e Policisë, Gjykatës Themelore dhe Prokurorisë Themelore në Pejë”, thuhet në njoftim.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit