25.2 C
New York
Wednesday, July 17, 2024

Buy now

Kosovarët të fikësuar pas veturës Golf 2, afro tre mijë të regjistruar gjatë 2021-tës

- Advertisement -

Vetëm përgjatë këtij viti në Kosovë janë të regjistruara 2637 vetura të tipit ‘Golf 2’ të markës Volkswagen.


Në anën tjetër, 178 modele Golf 3 janë regjistruar për këtë vit. Kështu ka bërë të ditur me anë të të dhënave statistikore Ministria e Punëve të Brendshme për lajmi.net.


Në anën tjetër, Volkswagen ka qenë marka dominante e veturave të regjistruara për këtë vit – 105.881 copë. Marka e dytë është Opel me 37.294 vetura të regjistruara.

E treta markë me radhë është marka Audi me 26,543 vetura të regjistruara, të pasuara nga markat Mercedes (24,118) dhe BMW (16,931)

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit