18.5 C
New York
Monday, May 20, 2024

Buy now

Kosovarët nuk lejohen të kalojnë Serbinë, Tahiri: Kjo çmenduri duhet të ndalet tani

- Advertisement -

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se Serbia nuk i ka lejuar kosovarët të kalojnë në kufijtë e saj me Kroacinë dhe Hungarinë si reagim i dëshpëruar kundër anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës.

“Serbia po mban në mënyrë të paligjshme për orë të tëra qindra qytetarë tanë në pikat e saj ndërkufitare”.

“Situata shëndetësore e fëmijëve dhe grave në këta autobusë është duke u përkeqësuar. Kjo çmenduri duhet të ndalet tani”, ka shkruar Tahiri në platformën X.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit