2.7 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Komuna e “zgjidh” problemin me qentë endacakë, njofton se janë adoptuar 10

Komuna e Prishtinës e ka dhënë me pompozitet lajmin për adoptimin e 10 qenve endacakë.

Ata kanë njoftuar përmes një postimi në faqen zyrtare në ‘Facebook’, duke thënë se po shqyrtohen edhe 40 adoptime të reja.

“Janë adoptuar edhe 10 qen endacakë! Falë përkushtimit dhe dashurisë tuaj, këta qen nuk do të jenë më në rrugë. Siguri më shumë për qytetarët si edhe për qentë!”, thuhet në njoftim.

“Kjo javë parashikohet të sjellë gëzime të tjera, me pritjen e shqyrtimit të 40 kërkesave për adoptime të reja”, vijon njoftimi.

Komuna e Prishtinës ka prezantuar si formë stimulimi “lëmoshën” prej 50 eurove në muaj për qytetarët që adaptojnë një qen endacak.

https://m.facebook.com/KryeqytetiPrishtine/posts/780408947455193?ref=embed_post&wtsid=rdr_0oFHXYD5Wsu9jOtJz

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit