22.6 C
New York
Monday, May 20, 2024

Buy now

Koalicioni VLEN do të përfaqësohet në Kuvend nga këta 13 deputetë

- Advertisement -

Kur procesi i numërimit të votave po shkon drejt fundit, mediat në Maqedoni kanë nxjerr edhe emrat e kandidatëve që kanë fituar mandatin e deputetit nga subjektet politike shqiptare.

Nga mbi 95 për qind të votave të numëruar, koalicioni VLEN është renditur si subjekti i dytë të kampin shqiptare duke i fituar rreth 13 deputetë.

Klan Maqedonia ka publikuar emrat e deputeteve të këtij koalicioni.

Sipas listës së publikuar, këta janë emrat:

Njësia 1

Izet Mexhiti dhe Bekim Sali.

Njësia 2

Afrim Gashi, Rijad Murati dhe Merita Koxhaxhiku.

Njësia 5

Salim Sulejmani.

Njësia 6

Bilall Kasami, Bekim Qoku, Mimoza Musa, Halil Snopçe, Fatmir Limani, Saranda Imeri – Stafai dhe Sadik Sulejmani.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit