20.1 C
New York
Saturday, June 3, 2023

Buy now

Klopp dënohet pasi bëri komente për gjyqtarin Tierney

Trajneri i Liverpoolit, Juergen Klopp, është suspenduar pas komenteve që bëri për gjyqtarin Paul Tierney, kur skuadra e tij fitoi 4:3 ndaj Tottenhamit më 30 prill në “Anfield”.

Kjo do të thotë se trajneri gjerman do të mungojë në ndeshjen e së shtunës, që Liverpooli e luan kundër Aston Villas në “Anfield”.

Ai po ashtu do të dënohet me 75 mijë funte, dhe me një tjetër ndeshje në rast se bën tjera ofendime.

Ndeshjen e fundit të edicionit, Liverpooli e luan në udhëtim ndaj Southamptonit.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit