7.9 C
New York
Saturday, December 2, 2023

Buy now

Klinaku i reagon Kurtit: Asociacioni mund të sjellë luftë

U.D., i kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, i cili tha se shkëmbimi i territoreve është një recetë për luftë dhe gjakderdhje.

Klinaku ka shkruar se është Asociacioni i Komunave me shumicë serbe, ai i cili mund të sjellë luftë, transmeton lajmi.net.

“Pikërisht është e kundërta: Asociacioni i komunave me shumicë serbe mund të sjell luftë”, ka shkruar ai në Facebook.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit