11.3 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Kjo është kënga më e re e Gold Ag dhe Medës, i dedikohet Epopesë së Dukagjinit (Video)

- Advertisement -

24 marsi i 1998-tës, është një nga datat më të rëndësishme për lirinë e Kosovës.

Në këtë ditë në Gllogjan të Deçanit, nisi rezistenca e UÇK-së me në krye Ramush Haradinajn, kundër forcave pushtuese serbe, e cila njihet si “Epopeja e Dukagjinit”.

Pikërisht sot, dy këngëtaret, reperi Gold Ag dhe Meda, sollën këngen e tyre të re kushtuar këtij manifestimi të veçantë.

Videon e gjeni të bashkangjitur në linkun mëposhtë:

https://www.youtube.com/watch?v=b2uQfhZlmI4

 

 

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit