9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

Kjo është gjendja e pacientëve të infektuar me COVID-19 në QKUK dhe spitale

- Advertisement -

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se 34 pacientë janë të shtrirë në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme.  Prej tyre 4 janë të konfirmuar me Covid-19 pozitiv dhe 30 të tjerë post-Covid.

Me oksigjeno-terapi janë 5 pacientë, kurse  në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive 1 pacient.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 1  pacient

Klinika e Pulmologjisë, 28  pacientë  post-covid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive, 1 pacient  i  spitalizuar

Spitali i Prizrenit, 1 pacient

Spitali i Pejës,2  pacientë

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit