9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Këshilltari i Kurtit i reagon Petkoviqit: Ministër i propagandës së regjimit të Millosheviqit

- Advertisement -
Jeton Zulfaj, këshilltari politik i kryeministrit Albin Kurti, i ka reaguar drejtorit të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i cili dje e cilësoi një kryetar komune të Kosovës si “Gauleiter” (Emër i një guvernatori provincial në Gjermani nën Hitlerin).

“Petar Petkoviq sot e cilësoi një kryetar komune të Kosovës si “Gauleiter”. Është fyese dhe thellësisht injorante të krahasosh një kryetar komune të Kosovës, të zgjedhur në zgjedhjet demokratike të njohura nga QUINT, me një udhëheqës rajonal të epokës naziste. Ky krahasim nuk është thjesht një sharje; pasqyron gjithashtu paturpësinë e Petkoviqit dhe zbulon mentalitetin e tij”, ka shkruar Zulfaj në platformën ‘X’.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit