23.2 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Kërstiq shpalos informata: Opozitarë e gazetarë, janë cak i BIA-s së Serbisë në kufi

- Advertisement -

Gazetari serb nga veriu i Kosovës, Branislav Kërstiq mendon se bllokimi i autobusëve kosovar është justifikim para serbëve për humbjen në Strasbourg.

Në emisionin ‘Politiko’ në Kanal10, Kërstiq e ka fajësuar presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq për këtë vendim.

Ai ka thënë se opozitarë dhe gazetarë janë cak i BIA-së së Serbisë në kufti.

“Ne e dimë që aktivistët opozitarë, gazetarë dhe pjesëtarë të disa partitive opozitare janë cak i BIA-së serbe në kufi kur të dalin nga Kosova”, ka thënë Kërstiq.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit