9.3 C
New York
Tuesday, March 28, 2023

Buy now

Këndellet Juventusi, fiton bindshëm ndaj Salernitanas

Juventusi është rikthyer te fitorja në Serie A, pasi regjistroi dy humbje e një barazim në tri ndeshjet paraprake.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të, skuadra e drejtuar nga Massimiliano Allegri shënoi në fitore në udhëtim kundër Salernitanas.

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Arechi” përfundoi me rezultatin 0:3.

Dusan Vlahovic (26’, 47’) dhe Filip Kostic (45’) shënuan për fitoren e “Zonjës së Vjetër”.

Juventusi pas kësaj fitore ka 26 pikë dhe tani renditet në pozitën e dhjetë.

Salernitana ka pesë pikë më pak dhe ndodhet në pozitën e 16-të

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit