18 C
New York
Sunday, June 16, 2024

Buy now

Katër modele flokësh që janë perfekt për flokë të hollë dhe të rrallë

- Advertisement -

Nëse flokët tuaj janë të hollë dhe nuk dëshironi që ato të duken si fshesë dhe nuk do të dinit çfarë të bënit me to, provoni këtë prerje flokësh.

Flokët e hollë mund të priten në atë mënyrë që të duken sikur kanë volum. Sekreti qëndron te prerja e plotë dhe një prerje e duhur e flokëve, thonë ekspertët. Flokët e hollë nuk tolerojnë trimerin ose rrallimin me gërshërë.

Ekspertët rekomandojnë deri në katër stile që do t’u japin flokëve të hollë volum dhe një formë të shkëlqyer, transmeton Telegrafi.

Balluket

Edhe pse shumë gra nuk vendosin kurrë të presin balluket e tyre nga frika se mund të duken të tmerrshme, stilistët inkurajojnë zonjat me flokë të hollë që ta bëjnë këtë gjithsesi. Balluket e prera drejt në ballë mund të duken perfekt për gratë që kanë probleme me flokë të hollë.

Flokë të prerë me shtresa

Shtresat e buta të flokëve që qarkojnë rreth fytyrës janë mënyra më e mirë për të stiluar flokët e hollë. Por kini kujdes që të mos ndërtoni shumë shtresa. Prerja graduale e flokëve jep iluzionin e flokëve të trashë.

Prerje flokësh Pixie

Prerja e flokëve argëtuese dhe flirtuese është bërë hit në Hollywood. Krahas faktit që keni gjithmonë “të prerë”, flokët e prerë kështu do të fshehin flokët e hollë dhe të lodhur.

Modeli i flokëve Bob

Ky ka qenë modeli i flokëve më në modë prej vitesh. Përveçse është e lehtë për t’u mirëmbajtur, një prerje flokësh bob do t’i shtojë vëllim flokëve tuaj, kështu që çdo flokë do të duket përrallore.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit