16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

“Kanë rrejtë, na kanë tradhëtu”, Bajqinovci shpërthen kundër ndërkombëtarëve

- Advertisement -

Deputeti i Vetëvendosjes Mefail Bajqinovci ka shpërthyer në akuza kundër ndërkombëtarëve, duke thënë se ata “kanë rrejt” dhe “kanë tradhëtu”, sa i përket kushtetve për anëtarësim në Këshill të Evropës.

“Ndërkombëtarët kanë rrejt në këtë rast Kryeministrit dhe të tjerëve u është kërkuar vetëm Manastiri. Raporti i Bakayonis ka qenë pozitiv i cili është votuar me 81 për qind dhe në fund ndërkombëtarët e kanë tradhtuar Kosovën”, ka thënë ai, në emisionin Politiko në Kanal10.

Këto akuza të deputetit vijnë pasi as këtë të martë Kosova s’u fut në agjendë për KiE.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit