8.2 C
New York
Friday, April 19, 2024

Buy now

Kandiq pyetje kryeministrit në ardhje të Serbisë: Ku janë trupat e Rukije dhe Feriz Krasniqit?

- Advertisement -

Aktivistja e mirënjohur serbe pët të drejtat e njeriut, Natasha Kandiq, ka reaguar në rrjetin e saj në Twitter duke i shtruar pyetje kryeminstrit në ardhje të Serbisë, Millosh Vuçeviq, dhe Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë së Serbisë, Milan Mojsilloviq se ku gjendet trupat e vrarë dhe të pagjetur të Rukije dhe Feriz Krasniqit të vrarë nga forcat serbe më 27 shtator të vitin 1999.

Të kërkojmë nga shefi i ushtrisë serbe, Milan Mojsiloviq dhe ministri i mbrojtjes, Millosh Vuçeviq, të publikojnë informacione për vendvarrimin e trupave të Rukije dhe Feriz Krasniqit, të vrarë më 27.03.1999. në fshatin Sushicë, komandanti i njësitit të UJ-së dhe ushtarët u dënuan në vitin 2003, por nuk e zbuluan vendin e varrimit”, ka shkruar ajo në “X”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit