10.5 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Kalon gati në përplasje fizike debati mes deputetëve të LDK-së dhe VV-së në Kuvend

- Advertisement -

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami dhe ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Halil Thaçi, kanë pasur një përplasje verbale mes vete. Shkak për këtë kanë qenë kontratat njëburimore, raporton EO

Kjo përplasje ka ardhur pasi deputeti i VV-së Thaci, ka akuzuar deputeten Bajrami se në kohën sa ishte ministre ka nënshkruar katër kontrara një burimore.

E për këto akuza Bajrami tha se janë gënjeshtra, dhe se as njëren nga ato kontrata nuk i ka nënshkruar.

Pas fjalimit Bajrami i është afruar në ulësen e deputetit Thaçi duke akuzuar se po e gënjen.

“Të gjitha çka i the janë gënjeshtra. Ke gënjyer nuk e kam nënshkruar”, tha ajo.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit