13.3 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Kajtazi: Nëse shteti i Kosovës kufizon pagesat e avokatëve bëhet palë në anën e Prokurorisë së Hagës

Gazetari Vehbi Kajtazi, lidhur me raportimet për kufizimin e pagesave të avokatëve nga qeveria e Kosovës, ka thënë se nëse një gjë e tillë ndodh dhe ish-udhëheqësit e UÇK-së nuk marrin mbrojtjen e duhur, kjo, sipas tij, do të thotë se qeveria është në krah të Prokurorisë.

Postimi i plotë:

Nese shteti i Kosoves kufizon pagesat e avokateve te te akuzuarve ne Hage dhe si pasoje ata nuk e marrin mbrojtjen e duhur, dijeni se eshte bere pale ne anen e Prokurorise.

Largimi i avokateve te Thaçit eshte alarm se ky shtet nuk do lirine e tij, por burgun per te.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit