28 C
New York
Friday, July 19, 2024

Buy now

Juventusi has në vështirësi për të nënshkruar me Icardin

- Advertisement -

Juventusi është i interesuar për të nënshkruar me Mauro Icardin, por një marrëveshje me Paris Saint-Germain mund të jetë e pamundur të arrihet këtë muaj.

Trajneri Massimiliano Allegri u ka kërkuar bardhezinjve që të nënshkruajnë me një sulmues të ri në afatin kalimtar të këtij muaji, veçanërisht e rëndësishme duke pasur parasysh dëshirën e Alvaro Moratas për t’iu bashkuar Barcelonës dhe klubi po kërkon të sigurojë një përforcim në formë huazimi, në vend që të nënshkruajë me një lojtar të plotë.

Siç raporton SportMediaset, një nga opsionet kryesore të Allegrit është 28-vjeçari Icardi, i cili ka kontratë me PSG-në deri në vitin 2024. Trajneri italian është një fans i sulmuesit argjentinas për një kohë të gjatë dhe lojtari do të mirëpriste një rikthim në Itali, por ka një problem në lidhje me formulën e marrëveshjes.

Juventus dëshiron vetëm të nënshkruajë një lojtar në formë huazimi, por PSG është e hapur vetëm për të lënë Icardin të largohet me një transferim përfundimtar, pasi skuadra franceze dëshiron të fitojë rreth 100 milionë euro nga transferimet në afatin kalimtar të këtij muaji.

Bardhezinjtë tani duhet të gjejnë një mënyrë për të bindur skuadrën e Ligue 1 që ta lënë argjentinasin të largohet në formë huazimi, gjë që mund të jetë e pamundur të arrihet këtë muaj. Sidoqoftë, skuadra torineze duhet të nënshkruajë me një sulmues të ri dhe lista e tyre e opsioneve është aktualisht e kufizuar.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit