31.7 C
New York
Tuesday, June 25, 2024

Buy now

Joseph i reagon QUINT-it për shpronësimet në veri: Interes strategjik i Kosovës të ndjekë ligjet e saj

- Advertisement -

Eksperti dhe ligjëruesi nga Universiteti “Johns Hopkins”, EdWard P. Joseph, ka reaguar pas deklaratës së vendeve të QUINT-it Zyrës së BE-së dhe misionit të OSBE-së, të cilat kanë kritikuar Qeverinë e Kosovës për shpronësimin e disa pronave në veri.

Në nje reagim në X, ku ka shpërndarë deklaratë e postuar nga ambasada e ShBA-së në Kosovë, ai ka pyetur nëse dikush në Kosovë mund të mbrojë parimin e thjeshtë se është në interes të Kosovës që të ndjek ligjet dhe të trajtojë të gjithë qytetarët sipas ligjit.

“A mundet dikush në Kosovë të mbrojë parimin e thjeshtë se është në interesat strategjike të Kosovës të ndjekë ligjet e Kosovës dhe të trajtojë të gjithë qytetarët e Kosovës -përfshirë serbët e Kosovës -sipas ligjit?”, ka shkruar ai.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit